Anneler Günü Kapıda

Anneler Günü KapıdaAnneler günü yaklaşıyor… Televizyonda reklamlar, vitrinlerde anımsatıcılar, her yer “anne” diye bağırıyor. Peki sizin içinizde bunun yankısı nasıl?

Evet, bu durum farklı farklı birçok yası tetikliyor olabilir içinizde… Kaybettiğiniz mükemmel anneniz, çocuklarınızın annesi, çocuğunuzun kaybı, anne karnındaki kayıplarınız, anne gibi özel hissettiğiniz birinin kaybı, annenizi paylaştığınız kardeşinizin kaybı, evlat edinilmelerle ilgili yaşananlar ve veya bambaşka kayıplar… Mayıs ayındaki bu gün, belki de birçok insan için görünmez olmak istediği bir gün olabilir.

Böyle zamanlarda kendimize yapılabileceğimiz en güzel şey özşefkat. Yaşadığın şey hiç de kolay değil. Kendine iyi davranman elbette ki kederini azaltmayacak ama zihninde ve kalbinde işleri kolaylaştırabilir. Ve evet biliyorum, kendine nezaket hiç de kolay değil. Acının, hüznün olmasına izin vererek, yardım elini uzatanları bu sefer reddetmeden belki, kendine eleştirel tavırdan uzak, sosyal ilişkilere belki evet yeri geldiğinde hayır diyebilerek, bu sefer kendi kendini dövmemeye izin verebilir misin?

Bu yazı hoşuna gittiyse bu bölümdeki yazılarımı da okumak isteyebilirsin…

Facebooktwittergoogle_pluslinkedin

Benzer yazılar

Yorum Yapın

*